Jó hír, hogy a kéménytüzek száma országszerte csökken, rossz hír, hogy ezzel párhuzamosan egyre magasabb azon szén-monoxid-visszaáramlás balesetek száma, amely a tüzelőberendezések valamilyen meghibásodására, elöregedésére, a kéménybekötések hibájára, és az egyes helyiségek levegőellátásának hiányára vezethetők vissza. Ezért folyamatosan beszélnünk kell a kéményseprés fontosságáról, mert ezen problémák nagy része megelőzhető volna a rendszeres kéményseprői ellenőrzésekkel.
Legyen harminc percünk az életért!
Ma nyitott a Construma
Az építőipar hazai csúcsrendezvénye, a Construma szakkiállítás április 3–7. között látogatható a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban. A nagyszabású esemény a jövő otthonteremtési trendjeit immár több kiállítást magába foglaló expóként és szakmai fórumként nyújtja a látogatóknak. A Construma rendszeres kiállítója a katasztrófavédelem. A szervezet standjának központi témája idén a lakástüzek megelőzése, éppen ezért a főigazgatóság mellett az Országos Tűzmegelőzési Bizottság és a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ is jelen van.
Az idei év első kéményseprőipari konferenciáját május tizenhat és tizenhetedikén rendezte a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ. A napi munkamenet harmonizációja mellett olyan fontos kérdések kerültek napirendre, mint a kéményseprést érintő szakmai és a revizori ellenőrzések tapasztalataiból fakadó tennivalók egyeztetése, az önkéntes igénylések számának emelését célzó intézkedések megbeszélése, a helyszíni ügyfél-tájékoztatás további erősítése, valamint a társadalmi célú kommunikációs kampányból fakadó belső feladatok egységesítése, egyeztetése. A konferenciának a Hotel Jogar adott otthont.
Kibocsátó ünnepség Pécelen
A Katasztrófavédelmi Oktatási Központ péceli objektumában május nyolcadikán huszonnégy kolléga vette át bizonyítványát a kéményseprő szakmunkásképzés sikeres elvégezése után. A rendezvényen részt vett a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ kéményseprőipari igazgatóhelyettese, valamint a KOK megbízott oktatási igazgatóhelyettese, a kéményseprőipari szakcsoport vezetője és tanárai is.
A füstfaragók évszázadokon át különös jelenségnek számítottak – a 24.hu cikke nyomány
A kéményseprés, mint iparszerű foglalkozás Magyarországon a 16. században jelent meg, amikor 1590. szeptember 17-én Sopronban letette le a polgáresküt az első név szerint ismert kéményseprő iparos, Keraus Kristóf. A történet pikantériája, hogy a vezetéknév jelentése: seperj ki.
A kéményseprőipari szervezet ügyfélszolgálati munkatársai országos konferenciát és továbbképzést tartottak május 14-én, hogy közösen értékeljék teljesítményüket, a múlt évben elért eredményüket, és továbbfejlesszék adatvédelmi és kommunikációs képzettségüket. Az eseményen az Integrált Közszolgáltatások Kormányzati Ügyfélvonal oktatói is részt vettek.
Kéményseprő szakmunkásképzés kezdődött április 15-én, hétfőn a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ és Katasztrófavédelmi Oktatási Központ Kéményseprőipari Szakcsoportjának közös szervezésében. A kétszer három hónapos elméleti és gyakorlati szakaszokra bomló tanfolyamot huszonhárom fő kezdte el nappali rendben, a KOK péceli intézményében.
Március elsején a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei hatezer lelkes Encs kéményseprési feladatait a katasztrófavédelem kéményseprőipari szervezete vette át. A járásközpont csatlakozásával a megye 358 településéből már 260-ban a katasztrófavédelem szakemberei végzik az égéstermék-elvezetők időszakos ellenőrzését minden olyan háznál, ahol nincs bejegyzett vállalkozás. A változás körülbelül ezerhétszáz háztartást és valamivel több, mint kétezer kéményt érint.