Ügyfélszolgálati működés
Az ügyfélfogadás és az ügyintézés rendje jelenleg a korábbi gyakorlatot követi, a magyarországi járványügyi helyzet alakulásával ez a rend változni fog. Figyelemmel az új koronavírus magyarországi terjedésére, már most azt javasoljuk, hogy mindenki, akinek lehetősége van rá, az online vagy a telefonos ügyintézést válassza. Amennyiben a személyes ügyintézés elkerülhetetlen, kérjük, telefonon kérjen előre időpontot.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Országos Tűzmegelőzési Bizottság és a BM OKF Gazdasági Elátó Központ Kéményseprőipari Szervezete a falu- és tanyagondnokok részére tavaly már több megyében tartott tűzvédelmi felkészítést. A sorozat az idén is folytatódott és március 5-én, a Bács-Kiskun megyei Szentkirályon fejeződött be.
2019. december 2-13. között harmadik alkalommal végeztek átfogó ügyfél-elégedettségi felmérést a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság kéményseprőipari szervének telefonos ügyfélszolgálatát felkereső emberek körében. Az elemzés azt mutatta, hogy Magyarország lakossága kimagaslóan elégedett a szolgáltatással, így az ügyintézők szakmai felkészültségével és kommunikációjával, valamint a kéménysepréssel kapcsolatos ügyintézés gyorsaságával.
Szerencsét hozó véradás
A katasztrófavédelem Komárom-Esztergom megyei kéményseprői, tüzoltói, és a Magyar Vöröskereszt munkatársai immár második alkalommal szervezték meg azt a „szerencsehozó” véradást, amelyet rendre péntek 13-án tartanak. Hír a véradásról a katasztrófavédelem egyik weboldalán.
Március ötödikén éves továbbképzést és értekezletet tartottak az ország kéményseprőipari ügyfélszolgálatosai. Egyfelől közösen értékelték múlt évi teljesítményüket, ünnepelték az ügyfélkiszolgálásban elért eredményeket, másfelől a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. Közigazgatási Ügyfélvonal igazgatójának és kommunikációs oktatóinak előadásaival bővítették ismereteiket.
Az év elejével a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szikszó és Komlóska, valamint a Bács-Kiskun megyei Borota településsel bővült a katasztrófavédelem kéményseprőipari szervezetének ellátási területe. Az együtt hétezer lakost számláló három településen háromezer kémény működik, amelyek tisztítását és rendszeres időszaki ellenőrzését 2020-ban már a katasztrófavédelem szakemberei végzik. A változást mindhárom településen a korábbi közszolgáltatói szerződés lejárta tette indokolttá.
Velünk élnek a 2019. év emberei
A társadalmi felelősségvállalás jegyében a Kisalföld már hetedik éve díjazza a hétköznapok hőseit. Az Észak-Dunántúl öt, a mindennapokban példát mutató kiválóságának adtuk át az Év Embere kitüntetést. Mellrák ellen küzdő egyetemi oktató és kampányt indító orvos, közösséget formáló bősárkányi édesanya, életmentő kéményseprő, Norvégiából jótékony céllal hazakajakozó férfi. Név szerint Pásztor Enikő a soproni, dr. Drozgyik András a győri, Németh Fáni a rábaközi, Motil László a komáromi, Varga Richárd a mosonmagyaróvári régióból – ők öten lettek az év emberei 2019-ben. Szerkesztőségünk 2013 óta díjazza a hétköznapok hőseit, követendő példaként állítva bátorságukat, kitartásukat, emberségüket vagy éppen segítőkészségüket mindannyiunk elé.
Forrás: Kisalföld.hu