Kétnapos, évzáró konferenciát tartott a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központ kéményseprőipari szakterülete december 12-13-án a balatonföldvári Jogar Hotel és Konferenciaközpontban. A résztvevők a következő év tervezéséről és az elmúlt időszak történéseiről egyaránt szót ejtettek.
Sajtóközlemény - Rendben megy a kéményseprés
A katasztrófavédelem kéményseprői a szervezet ellátási területén lévő települések többségében már december elejére befejezték a sormunka szerinti ellenőrzéseket. Tíz megyében tehát már csak jövőre találkozhatnak az állampolgárok ütemterv szerint dolgozó szakemberrel. Van azonban körülbelül négyszáz olyan település az országban, ahol a kéményellenőrzések még folyamatban vannak, vagy a napokban kezdődnek meg. Ennek az oka nagyon egyszerű: a szervezet munkavállalói sokkal több kéményt ellenőriztek, mint amennyinek a létéről tudni lehetett.
Változások a kéményseprés terén
Az Országgyűlés döntése nyomán január elsejével megváltoznak a kéményseprés szabályai. A törvénymódosítás lényege, hogy az egylakásos épületek tulajdonosai az általuk használt tüzelő- fűtőberendezés fajtájától függően évente, vagy kétévente, továbbra is ingyenesen, a nekik megfelelő időpontban maguk igényelhetik a kéményseprőipari ellenőrzést.
Kéményseprők kibocsátó ünnepsége Pécelen
A Katasztrófavédelmi Oktatási Központ péceli objektumában szeptember huszonegyedikén harminc hivatásos tűzoltó vette át bizonyítványát a nyolcszáz órás kéményseprő-szakmunkás képző tanfolyam sikeres elvégzése után. A rendezvényen részt vett a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ Kéményseprőipari Tevékenységet Ellátó Igazgatóhelyettesi Szervezet vezetője, Farkas József a kéményseprővizsga-bizottság elnöke, és Boros András a KOK Kéményseprőipari Szakcsoportjának vezetője.
Itt a fűtési szezon!
Az idei év harmadik kéményseprőipari konferenciáját rendezte szeptember tizennégy és tizenötödikén a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ. A napi munkamenet harmonizációja mellett olyan fontos szakmai kérdések kerültek napirendre, mint a levegő-utánpótlás megfelelőségének és a szén-monoxid-érzékelők megfelelőségének megállapításához alkalmazott egységes módszerek kialakítása, a tüzelőberendezés és az égéstermék-elvezető használatának megtiltását alátámasztó feltételek rendszerezése, valamint a káreseményt követő helyszíni műszaki vizsgálat különleges körülményei.