Telefonos ügyfélszolgálatunk átmeneti technikai hiba miatt nem tud hívást fogadni.
Ügyintézéshez, kérjük vegye igénybe honlapunk
webes ügyfélszolgálatát,
amely továbbra is zavartalanul működik.
Immár a negyedik tűzvédelmi tesztet bocsátja útjára az Országos Tűzvédelmi Bizottság. Az online tudáspróba ezúttal a fűtési szezonra összpontosít, a kérdések azt ellenőrzik, hogy a teszt kitöltője tudja-e, mik a teendői a tüzelő- és fűtőberendezések karbantartását, üzemelését illetően, illetve ajánlásokat tartalmaz arra vonatkozóan, miként tehetőek biztonságossá a füstelvezető rendszerek.
A katasztrófavédelem kéményseprőipari szervezetének működése óta immár tizenharmadik alkalommal rendezett mini kibocsátó ünnepséget szeptember 23-án, Pécelen a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ (KOK) kéményseprőipari szakcsoportja annak a tizenhárom új szakembernek, akik sikeres kéményseprőszakmunkás-vizsgát tettek.
Új termékek kerültek fel a pozitív listára: egy szén-monoxid-érzékelő a „nem megfelelő” kategóriából átkerült a megfelelő berendezések közé, emellett a szakemberek még négy terméket ítéltek meg úgy, hogy biztonságosan figyelmeztetheti a háziakat a mérgező gáz jelenlétére.
A Katasztrófavédelmi Oktatási Központ péceli tanintézetében szeptember 9-én kezdődött meg a tizennegyedik kéményseprőszakmunkás-képző kurzus. Összesen huszonketten járnak a kéményseprőosztályba, közülük tizenkilencen a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ állományát erősítik, három hallgatót pedig külsős szolgáltató cég iskolázott be. A képzés jövő év március közepén ér véget, a tanulók ekkor tesznek majd szakmunkásvizsgát.
Az Országos Tűzmegelőzési Bizottság újabb tűzvédelmi tesztet állított össze, a kérdések ezúttal elsősorban a társasházak közös tereinek használatával, a menekülési útvonalakkal, a tűzveszélyes tevékenységekkel, a tűz jelzésével és oltásával kapcsolatosak.
A szakmai szervezetek széleskörű összefogásával és nemzetközi részvétellel szervezték meg a XI. Országos Kéménykonferenciát. A rendezvényen a katasztrófavédelem vezetői, szakemberei is előadást tartottak, egyebek mellett a kéménytüzek és a visszaáramló égéstermékek okozta veszélyekről. A konferencia központi témája a levegőtisztaság, a kéménytüzek megelőzése, valamint a belső terek levegőminősége volt.
Amikor a biztonság kérdése kerül szóba, hajlamosak vagyunk elodázni az ehhez szükséges döntéseket, főleg olyankor, ha ez időt és anyagi ráfordítást követel a családtól. Olykor halogatunk, és a probléma bekövetkezését valószínűtlennek nyilvánítjuk. Igaz ez a kéményseprés esetében is, holott ez a közszolgáltatás már évek óta ingyenes, és csupán harminc percet vesz igénybe az ellenőrzés.
Júliust írunk és ilyenkor természetesen nem látni füstölgő kéményeket, mégis érdemes már most, a nyári időszakot kihasználva előkészülni a hidegebb időre és a fűtési szezonra. Annál is inkább, mert a koszos, megrongálódott, vagy rosszul szerelt kémény balesetveszélyes.
Bőven van munkájuk a koromlovagoknak, hiszen a három hónapos kényszerszünet miatt országszerte feltorlódtak a kötelező társasházi feladatok, emiatt a katasztrófavédelem minden kéményseprője a társasházaknál dolgozik. A szakemberek július elsejétől ott folytatják a munkát, ahol a koronavírus-járvány kirobbanásakor abbahagyták.
Ezentúl bárki, akár otthonról is felmérheti tűzvédelmi tudását a katasztrófavédelem interaktív tűzvédelmi tesztjein keresztül. A tesztsorokkal ellenőrizhető például, hogy annak kitöltője ismeri-e azokat a hétköznapi jelzéseket, amelyekkel nap mint nap találkozhat, és amelyek valamilyen veszélyre figyelmeztetik, de az is kiderül, hogy hány propánbutángáz-palack tárolható egy társasházi lakásban, vagy hogy szabad-e grillezni tűzgyújtási tilalom idején. A tesztet összeállító Országos Tűzmegelőzési Bizottság arra törekedett, hogy a válaszok értékelésével együtt a felhasználó hasznos kiegészítő információkhoz jusson, így az értékelőlapon nemcsak az jelenik meg, hogy helyes vagy helytelen volt a válasz, hanem ajánlásokat, kisfilmeket, magyarázatokat is tartalmaz, ezzel gyarapítva a már meglévő ismereteket.