Végéhez ért a kéményseprő szakmunkások idei továbbképzése
Október kilencedikén befejeződött a katasztrófavédelem kéményseprő szakmunkásainak éves kötelező továbbképzése a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ (KOK) péceli oktatóbázisán. A 17 megyei ellátási csoport munkavállalói tavaszi és őszi időszakos bontásban, több csoportban frissítették szakmai tudásukat. A KOK kéményseprőipari szakcsoportjának tanáraitól a szakma elméleti és gyakorlati újdonságait, a megyei csoportvezető mesterektől pedig a munkamódszerek jó gyakorlatát vehették át.
A katasztrófavédelem minden szervezeti egysége, így a kéményseprőipari szervezet is arra törekszik, hogy országosan egységes rendszerű és minőségű szolgáltatást biztosítson az állampolgároknak. A rendszeres éves továbbképzés fórumot teremt arra, hogy a kéményseprőipari szervezet munkavállalói összehangolják szakmai ismereteiket, nemcsak a kéményseprői műveletek, hanem az eljárásrendek és az ügyfél-kommunikáció terén is.
Idei utolsó csoportban Bács-Kiskun, Veszprém, Borsod-Abaúj-Zemplén, és Jász-Nagykun-Szolnok MECS kéményseprői vettek részt az oktatáson. Új előadóként mutatkozott be az Ellenőrzési Szolgálatot képviselő Ürögi Krisztina, aki az ellenőrzések során feltárt megyei sajátosságokról beszélt, valamint Dávid Éva ügyfélszolgálati csoportvezető, aki a call-centerben és a közfeladat ellátásában dolgozó kéményseprő szakemberek munkájának egymásra épülését, kapcsolódási pontjait mutatta be.
Fotó: BM OKF GEK