Elkezdődött a tavaszi kéményseprő szakmunkásképzés
Kéményseprő szakmunkásképzés kezdődött április 15-én, hétfőn a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ és Katasztrófavédelmi Oktatási Központ Kéményseprőipari Szakcsoportjának közös szervezésében. A kétszer három hónapos elméleti és gyakorlati szakaszokra bomló tanfolyamot huszonhárom fő kezdte el nappali rendben, a KOK péceli intézményében.
Idén először, a katasztrófavédelem kéményseprőipari szervezetének működése óta pedig már a hetedik alkalommal indult el a betanított kéményseprők szakmunkásképzése. Az országos képzési jegyzék (OKJ) szakképzési tematikájának megfelelően a hallgatók elsajátítják az égéstermék-elvezetéssel, tüzelés- és légtechnikával kapcsolatos alap és szakmai ismereteket, építészeti, épületgépészeti és műszaki ismereteket, a hő és áramlástechnikai méretezés alapjait, az égéstermék-elvezetők ellenőrzésének, javításának, és tisztításának munkafolyamatait, a szakmában alkalmazott legújabb anyagokat és technológiákat, valamint a tüzeléstechnikai és légtechnikai rendszerek kialakításánál alkalmazott mérések fizikai, illetve kémiai összefüggéseit. Az elméleti és gyakorlati órák ez alkalommal is bentlakásos rendszerben, nappali munkarendben folynak a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ péceli intézetében és kéményseprő tanműhelyében.
A szakmunkásjelöltek az ország kilenc megyéjét képviselik, hogy tanulmányaik során megszerezzék a kéményellenőrzések önálló elvégzéséhez szükséges speciális szakmai ismereteket, és a felkészültségüket tanúsító képesítést. Vizsgázni várhatóan szeptemberben fognak.