Kéményseprőmesterek avatása
Szakmai vizsgát tett a mester végzettség megszerzéséért a katasztrófavédelem tizennégy kéményseprője. Öthetes bentlakásos tanfolyam elvégzése után, három napon át tartott az írásbeli, gyakorlati és szóbeli részekből álló vizsgasorozat, amelynek zárásaként 2018. november 21-én nyolcan vettek át mesterlevelet, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara tanácstermében.
Az oklevélátadó ünnepség nyitányaként Váralljay Katus népdalénekes a mesterségről szóló dalcsokorral üdvözölte a résztvevőket, majd Elek Csaba a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara oktatási igazgatója köszöntötte az új kéményseprőmestereket. Beszédében a saját 50 évvel ezelőtt tett kézműves mestervizsgájának példáján a következő tanmesét mondta: „Egy templom építkezésén a követ faragó kézművestől megkérdezik – Mit csinál? – Követ faragok. Ugyanerre a kérdésre a kézműves mester azt mondja – Katedrálist építek. Hiszen ő már tisztában van a részmunkafolyamatok egymásra épülésével, valamint látja a végcélt is. Ez különbözteti meg a mestert a szakembertől.”
A mestervizsgabizottság-elnöke, Kocsis Krisztián értékelte a vizsgázók teljesítményét: kiemelte komoly hozzáállásukat, fegyelmezettségüket. A többfordulós megmérettetést sikerrel záró friss mestereket pedig szakmai alázatra, további folyamatos tanulásra és önképzésre, az új dolgok iránti fogékonyságra kérte. Beszéde után Tóth László tűzoltó ezredessel, a BM OKF Gazdasági Ellátó Központ kéményseprőipari igazgatóhelyettesével közösen átadta a nyolc, bőrkötésű mesterlevelet és tulajdonosaikat ceremoniálisan is kéményseprőmesterré fogadta.
Az ünnepség a Himnusszal ért véget és a résztvevők rövid állófogadáson gratuláltak egymásnak.